ogród różnorodny – SAD i OGRÓD z widokiem na klasztor

POWIERZCHNIA DZIAŁKI (OGRÓD RÓŻNORODNY) : 3250m2

ul. Klasztorna


W Ostrzeszowie (Wielkopolska), przy parku i na wzgórzu wznosi się kościół pobernardyński z barokowym klasztorem. Dumnie panuje nad pięknym krajobrazem. Na jego tyłach, wzdłuż klasztornego muru a w cieniu kasztanowców, biegnie spokojna uliczka Klasztorna. Dawniej ta aleja wysadzona była kasztanowcami białymi dziś posiada je jedynie przy wejściu do parku. Tu, na działce z widokiem na klasztorny sad powstaje nowoczesny dom z ogrodem, który ma być naturalnym i różnorodnym siedliskiem.

Obecnie uprzątnięta działka posiada nawet kilka starych egzemplarzy drzew owocowych – głównie jabłoni, ale również śliwy mirabelki oraz klon jawor, który zapewne posiał się tu sam. Planowany ogród przez większą część dnia jest dobrze oświetlony, a miejsce na jego froncie wydaje się być idealne by posadzić tu sad.

Koncepcja ogrodu różnorodnego

Koncepcja ogrodu, zgodnie z intencją Właścicieli,  współgrać ma z różnorodnością roślin kwitnących o naturalistycznym wyglądzie, naturalnym pokroju i niemodyfikowanej kolorystyce. Bogata, dostosowana do siedliska i do obecnych trudnych warunków klimatycznych szata roślinna ma stanowić, oprócz walorów dekoracyjnych, miejsce schronienia i stołówkę dla zwierząt. Dobrana w tym celu roślinność oraz otaczająca działkę przyroda daje możliwość stworzenia miejsca trochę w dawnym stylu. Ogród  różnorodny oferuje bardzo bogate doznania, możliwość obserwacji przyrody oraz miejsce do życia zarówno florze jak i faunie. Na tym najbardziej zależało Właścicielom.  Również m in. z myślą o płazach powstał niewielki zbiornik wodny na przedłużeniu tarasu. Bogato owocujące krzewy, często znane z rodzimych krajobrazów, zakątków leśnych i śródpolnych zadrzewień są tu mile widziane.

różnorodny