Ogród natury

POWIERZCHNIA DZIAŁKI : 1100m2

Szlachetna prostota


Dobrze zaprojektowany ogród nie musi kosztować fortuny. Pokazany projekt powstał przy skromnym budżecie. Nawet taki projekt może zmienić nudną działkę w dynamiczne i ciekawe a przy tym relaksujące miejsce. Przy jego konstruowaniu wzięto pod uwagę odpowiednie materiały, wielkość roślin i usługi wykonawców. Ważne było również to, czy prace zostaną wykonane samodzielnie czy też zlecone wyspecjalizowanej firmie. Zaprojektowano układ przestrzenny wnętrza, układ komunikacyjny oraz dobór roślin. Powstał również projekt niewielkiego zbiornika w kształcie ozdobnej studni zbierającej deszczówkę wraz z pompą, która czyni z niej niewielką fontannę. Wykorzystanie deszczówki, zwłaszcza w mieście, obniża znacznie koszty eksploatacyjne i jest na całym świecie jest szeroko wykorzystywane.

Tak jak każdy ogród, również i ten (ogród natury), wymaga stałej pielęgnacji. Dzięki opracowaniu właściwego projektu i wykorzystaniu licznych rozwiązań oszczędzających czas, korzystanie i wizyty w nim powinny wiązać się z relaksem a nie z koniecznością zabrania się do pracy. Najlepsze pomysły to te, które łączą estetykę z praktycznymi udogodnieniami, tworząc w konsekwencji przyjemny ogród, wymagający jedynie od czasu do czasu korygowania. Oczywiście równie ważna jest kompozycja całości i dobór roślin. Wpływają bowiem one na wygląd ogrodu przez cały rok. Obojętne przy tym jest jaki układ zostanie zastosowany, luźny czy bardziej uporządkowany, oparty na łagodnym, linearnym  przebiegu ścieżek czy kształtach wieloboków. Klimat ogrodu stworzą zastosowane rośliny.

Każde wejście do przyjaznego ogrodu przypomina przeniesienie się w inny świat. I taki efekt, za pomocą naszych projektów, staramy się osiągnąć.