Ogrody wiejskie


W moim wiejskim ogródku.

“Szukałem tego w Paryżu, szukałem w Berlinie i Rzymie,

a to za oknem było i miało polskie imię.

Myślałem, że to potęga, świat nowy, nowe dzieje.

A to ogródek wiejski, co się kwiatami śmieje.

A to groszek pachnący, georginie i malwy

wymalowane słońcem w proste, włościańskie barwy”

Julian Tuwim “Cel”

Ogród wiejski, tak bliski nam we wspomnieniach, tak bardzo zapomniany współcześnie. Rzewnie przywoływany w opowieściach i tak trudny do odwzorowania w obecnej chwili.


Ujmujący w  prostocie i niewymuszonym pięknie. Ogród wiejski, to tradycyjne kwiaty, których symboliki mało kto pamięta.

Mimo swojej skromności, przepełniony kolorem i zapachem.

Dziś, kiedy znaczenie ogrodów wiejskich odzyskuje sympatyków, zaczynamy sięgać po to, co było. Jednak, to co najprostsze okazuje się tak dalekie. Ogród wiejski mimo swojej naturalności, malowniczej scenerii i pozornej spontaniczności wymaga drobiazgowego zaplanowania. Każdy szczegół ma tu znaczenie. Kolor, wielkość, zapach, odmiana, lokalne rośliny, otoczenie, obfitość kwitnienia to kluczowe aspekty, które wpływają na finalny efekt.

Na przestrzeni lat, wizja ogrodu, postrzeganie natury, znaczenie i wykorzystywanie roślin zmieniło się. Jednak aura, która może nam towarzyszyć na naszym, małym skrawku ziemi, pozostaje niezmienna.

Forma ogrodu wiejskiego jest dopasowana do współczesnych potrzeb właścicieli, ale jego wielowątkowość, malowniczość, koloryt i charakter pozostaje w dawnym duchu.

Zalety ogrodu wiejskiego
100%
  • zakup projektu pozwoli Ci osiągnąć wymarzony efekt w ciągu kilku lat.
  • ogród wiejski zazwyczaj korzysta z roślin łatwych w pielęgnacji, szybko zadarniających, odpornych na szkodniki i choroby. Wybieramy gatunki bylin stosowanych od dawna, w nowoczesnych odmianach, sprawdzających się w istniejących warunkach.
  • krzewy i drzewa wybiera się m.in. z tych, które są w pobliskim otoczeniu. Rodzimy materiał jest preferowany nie tylko ze względów oszczędnościowych, ale jest również gwarancją przyjęcia się i prawidłowego wzrostu roślin. Poza tym harmonijnie łączy się z krajobrazem.

GWARANCJA
100%

Jesteśmy odpowiedzialni za swoje projekty dlatego doglądamy realizacji. Naturalnym jest dla nas wizyta w Państwa ogrodzie w celu sprawdzenia aktualnego stanu roślin. W pakiecie są to 2 wizyty – wiosenna i w pełni lata, w celu dokonania ewentualnych korekt, tak aby w pełni móc Państwa usatysfakcjonować.

Zawsze staramy się pracować w zgodzie z Państwa potrzebami dlatego przy koncepcji działamy do pełnej akceptacji. Naszym nadrzędnym celem jest ogród dopasowany do Państwa.

Pierwsza wizyta w Państwa ogrodzie na terenie Wrocławia jest bezpłatna.

Ogród to nie tylko rośliny, to lepsza przestrzeń do życia

Jest to ogólna koncepcja projektowa wykonana po uprzednim przeanalizowaniu warunków terenowych. Przedstawia zarys ideowy założenia z podziałem na jego wnętrza funkcjonalne. Ilustruje nastrój i klimat ogrodu oraz jego kolorystykę. Zawiera podstawowe dane na temat rozmieszczenia poszczególnych elementów w ogrodzie.  Jest również podstawą do określenia orientacyjnych nakładów finansowych, wyboru roślinności oraz doboru materiałów i wyposażenia inwestycji. Jest to katalog, który obrazuje jak będzie wyglądał Twój ogród.

ZAWIERA:
100%

– program użytkowo-przestrzenny ( podział na wnętrza, schemat funkcjonalny, idea założenia)

– rzut podstawowy koncepcji w kolorze (układ roślinności, kompozycja, rozmieszczenie głównych elementów w ogrodzie)

– wstępny dobór gatunków dominujących w ogrodzie

– wstępny dobór materiałów m.in. na ścieżki, taras, ogrodzenie

– opis

Dokument określający szczegółowe, zwymiarowane rozmieszczenie wszystkich elementów i roślin.Wykonany na bazie koncepcji. Na jego podstawie powstaje realizacja, a my możemy określić dokładnie kosztorys ogrodu.

Projekt ogrodu wiejskiego zawiera
100%

– program użytkowo-funkcjonalny

– rzut podstawowy czarno-biały (rozmieszczenie wszystkich elementów oraz funkcji w ogrodzie)

– rzut podstawowy w kolorze (opcjonalnie)

– projekt szaty roślinnej (zwymiarowana plansza ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi umiejscowienia roślin)

– ukształtowanie zieleni (plansza obrazująca podział roślin na : wysokie (drzewa), średnie (krzewy ,byliny) i niskie (byliny, roślinność okrywowa) oraz zestawienie roślin zimozielonych, zrzucających liście)

– opis z doborem gatunkowym roślin i ich tabelarycznym, ilościowym zestawieniem

– projekt komunikacji (układ dróg)

– opis projektu

+ wszystkie inne plansze projektowe, które wynikają ze specyfiki ogrodu np. przekroje terenowe, projekt małej architektury, przekroje budowy ścieżek, murków oporowych, tarasów i inne.

Jeśli nie potrzebujesz koncepcji ani projektu jedynie poradę, zapraszamy na konsultacje. Konsultacje mogą dotyczyć ogrodów: nowopowstałych, istniejących, modernizowanych.

Warto wcześniej wysłać nam zdjęcia, mapy poglądowe które ułatwią nam rozmowę w terenie.