Ogrody miejskie


ogród miejski – miejsce dobrego samopoczucia


Każdy dobrze przemyślany ogród miejski ma swój niepowtarzalny klimat i charakter. Zarówno Państwo, jak i my, z dużym namysłem staramy się sobie wyobrazić jego przyszły wygląd. Niezależnie od jego powierzchni nadanie wyjątkowego charakteru, czasem zupełnie pustej działce, nie jest proste. Zwłaszcza jeśli jest to nieużytek wymagający rewitalizacji. Nasze doświadczenia pokazały, że im mniejszy teren, tym ważniejsze staje się jego dobre zaprojektowanie.

Poznając się bliżej, rozmawiając o Państwa oczekiwaniach i upodobaniach, nabieramy wyobrażenia w jaki sposób ogród może je jak najlepiej spełnić. Uzyskany w projekcie efekt zależy również od posiadanej przez Państwa wiedzy ogrodniczej i nabytego już doświadczenia. To atuty, które dają możliwość powstania zaawansowanego projektu ogrodu, optymalizując przede wszystkim czas i środki finansowe, które będą konieczne na jego utrzymanie. Dostosowujemy projekty do posiadanego doświadczenia i możliwości czasowych właścicieli. Staramy się, aby ogród cieszył Państwa nie za dziesięć lub dwadzieścia lat, ale już teraz, na etapie tworzenia koncepcji, dlatego jest nam miło kiedy włączacie się w rozmowy o jego przyszłym funkcjonowaniu.

ZALETY WSPÓŁPRACY Z PROJEKTANTEM

  • koncepcja lub projekt ogrodu to oszczędność czasu i pieniędzy wydane na samodzielne próby, często zakończone porażką
  • przemyślany i usystematyzowany plan działania w formie dokumentu, zgodnie z którym ogród można również realizować etapami w sposób samodzielny lub zlecając to profesjonalnej firmie
  • rośliny ogrodowe dobrane do warunków panujących na działce, co jest gwarancją ich przyjęcia się oraz prawidłowego wzrostu
  • oczekiwany efekt w możliwie jak najszybszym czasie
  • dołączony do dokumentacji autorski opis sposobów pielęgnacji roślin użytych w projekcie oszczędza czas na poszukiwania tej wiedzy samodzielnie
  • odpowiednia ilość roślin dla uzyskania oczekiwanego efektu
  • materiały do budowy ogrodu usystematyzowane i skomponowane estetycznie ze sobą tak, aby wprowadzić harmonię
  • odpowiednie sposoby nawodnienia ogrodu lub braku nawodnienia w przypadku doboru odpowiednich roślin
  • skierowanie uwagi na projektowanie spójne z otoczeniem, tym bliskim i tym dalekim
  • istotny jest dla nas zarówno otaczający krajobraz, jak również styl domu i jego sąsiedztwo, co powoduje odpowiednie wyeksponowanie lub zasłonięcie miejsc, które tego wymagają w jak najszybszym czasie

GWARANCJA

Jesteśmy odpowiedzialne za swoje projekty dlatego konsultujemy do skutku koncepcje jak również prowadzimy nadzór zgodności z projektem wykonywanych prac. Na Państwa prośbę wizytujemy ogrody w celu sprawdzenia aktualnego stanu roślin.

Zawsze staramy się opracować projekt w zgodzie z Państwa potrzebami, dlatego przy koncepcji działamy do pełnej akceptacji a naszym nadrzędnym celem jest ogród dopasowany do Państwa potrzeb i wyobrażeń.

Pierwsza wizyta w Państwa ogrodzie na terenie Wrocławia jest bezpłatna.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom stworzyłyśmy możliwość konsultacji on-line omówionych w zakładce OGRODY/KONSULTACJE

‘Ogród to nie tylko rośliny, to lepsza przestrzeń do życia’

Jest to ogólna koncepcja projektowa wykonana po uprzednim przeanalizowaniu warunków terenowych. Przedstawia zarys ideowy założenia z podziałem na jego wnętrza funkcjonalne. Ilustruje nastrój i klimat ogrodu oraz jego kolorystykę. Zawiera podstawowe dane na temat rozmieszczenia poszczególnych elementów w ogrodzie.  Jest również podstawą do określenia orientacyjnych nakładów finansowych, wyboru roślinności oraz doboru materiałów i wyposażenia inwestycji. Jest to katalog, który obrazuje jak będzie wyglądał ogród.

ZAWIERA:
100%

– program użytkowo-przestrzenny ( podział na wnętrza, schemat funkcjonalny, ideę założenia)

– rzut podstawowy koncepcji w kolorze (układ roślinności, kompozycja, rozmieszczenie głównych elementów w ogrodzie)

– wstępny dobór gatunków dominujących w ogrodzie

– wstępny dobór materiałów m.in. na ścieżki, taras, ogrodzenie

– opis ( istotny element, który zawiera również porady ogrodnicze dotyczące użytych roślin )

Dokument określający szczegółowe, zwymiarowane rozmieszczenie wszystkich elementów ogrodu oraz roślin. Wykonany jest na bazie uzgodnionej koncepcji. Na jego podstawie powstaje realizacja, a my możemy określić dokładnie kosztorys ogrodu oraz etapy prac.

PROJEKT ZAWIERA
100%

– program użytkowo-funkcjonalny

– rzut podstawowy czarno-biały przedstawiający rozmieszczenie wszystkich elementów oraz funkcji w ogrodzie

– rzut podstawowy w kolorze (opcjonalnie)

– projekt szaty roślinnej to zwymiarowana plansza ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi umiejscowienia roślin

– ukształtowanie zieleni to plansza obrazująca podział roślin na : wysokie (drzewa), średnie (krzewy) i niskie (byliny rabatowe i okrywowe oraz cebule)

– opis z doborem gatunkowym roślin i ich tabelarycznym, ilościowym zestawieniem

– projekt komunikacji (układ dróg )

– opis projektu oraz opis pielęgnacji roślin

+ wszystkie inne plansze projektowe, które wynikają ze specyfiki ogrodu np. przekroje terenowe, projekt małej architektury, przekroje budowy ścieżek, murków oporowych, tarasów i in.

Może okazać się, że nie potrzebujesz koncepcji ani projektu a jedynie porady. Zapraszamy na konsultacje. Konsultacje mogą dotyczyć ogrodów: nowo powstałych, istniejących, modernizowanych, rewitalizowanych. Warto wcześniej wysłać nam zdjęcia, mapy poglądowe które ułatwią rozmowę w czasie konsultacji.

Jeśli nie potrzebujesz koncepcji ani projektu jedynie poradę, zapraszamy na konsultacje. Konsultacje mogą dotyczyć ogrodów: nowo powstałych, istniejących, modernizowanych.

Warto wcześniej wysłać nam zdjęcia, mapy poglądowe które ułatwią nam rozmowę w terenie.