Ogród miejski, to może być trzecie miejsce między domem a pracą.

Zapewne chcieliby Państwo posiadać miejsce, które będzie Waszym azylem i ostoją spokoju. Dodatkowe zacisze do pracy, odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi.

Możemy Państwu w tym pomóc. Pozwólcie nam poznać siebie. Wasz punkt widzenia, ulubione rośliny, oczekiwania i potrzeby domowników a zrealizujemy wyobrażenie o Państwa ogrodzie, tak aby był Wam bliski.

Każdy dobrze przemyślany ogród miejski ma swój niepowtarzalny klimat. Jako projektanci możemy to osiągnąć pracując z namysłem. Nadanie wyjątkowego charakteru tej odrobinie terenu, którą posiadacie na własność, to klucz do Waszego ogrodu. Jesteśmy pewni, że prosty i czytelny motyw przewodni jest niezbędny. Oczekiwany efekt zależy również od posiadanej przez nas wiedzy i doświadczenia. To atuty, które działają na Państwa korzyść oszczędzając przede wszystkim czas, po to aby cieszyć się tym miejscem już teraz, nie zaś za dziesięć lub dwadzieścia lat. Należymy do tych ludzi, którzy realizują własne marzenia. Chętnie pomagamy je również realizować innym.

ZALETY współpracy z projektantem
100%
  • nasza koncepcja lub projekt ogrodu miejskiego to oszczędność Twojego czasu i pieniędzy. Zyskujesz przemyślany plan działania i dokument zgodnie z którym Twój ogród będzie realizowany w sposób samodzielny lub przez profesjonalną firmę.
  • rośliny i materiały ogrodowe dobieramy do indywidualnych uwarunkowań miejsca, co jest gwarancją powodzenia i przyjęcia się jak największej ilości roślin oraz prawidłowego ich rozwoju. Dzięki temu uzyskujesz oczekiwany efekt w możliwie jak najszybszym czasie.
  • jako projektanci przywiązujemy wagę do projektowania spójnego z otoczeniem. Tym bliskim i tym dalekim. Dlatego istotny jest dla nas zarówno otaczający krajobraz, jak również styl domu i jego domownicy.

GWARANCJA
100%

Jesteśmy odpowiedzialni za swoje projekty dlatego doglądamy realizacji. Naturalną rzeczą jest dla nas wizyta w Państwa ogrodzie w celu zapoznania się z panującymi warunkami oraz kolejna w celu sprawdzenia aktualnego stanu roślin. Są to 2 wizyty – wiosenna i w pełni lata lub jesienia, w celu dokonania ewentualnych korekt, tak aby w pełni móc Państwa usatysfakcjonować. Terminy pozostają do ustalenia indywidualnie.

Zawsze staramy się pracować w zgodzie z Państwa potrzebami dlatego przy koncepcji działamy do pełnej akceptacji. Naszym nadrzędnym celem jest ogród dopasowany do Państwa potrzeb.

 Pierwsza wizyta w Państwa ogrodzie na terenie Wrocławia jest bezpłatna.

‘Ogród to nie tylko rośliny, to lepsza przestrzeń do życia’

Jest to ogólna koncepcja projektowa wykonana po uprzednim przeanalizowaniu warunków terenowych. Przedstawia zarys ideowy założenia z podziałem na jego wnętrza funkcjonalne. Ilustruje nastrój i klimat ogrodu oraz jego kolorystykę. Zawiera podstawowe dane na temat rozmieszczenia poszczególnych elementów w ogrodzie.  Jest również podstawą do określenia orientacyjnych nakładów finansowych, wyboru roślinności oraz doboru materiałów i wyposażenia inwestycji. Jest to katalog, który obrazuje jak będzie wyglądał Twój ogród.

ZAWIERA:
100%

– program użytkowo-przestrzenny ( podział na wnętrza, schemat funkcjonalny, ideę założenia)

– rzut podstawowy koncepcji w kolorze (układ roślinności, kompozycja, rozmieszczenie głównych elementów w ogrodzie)

– wstępny dobór gatunków dominujących w ogrodzie

– wstępny dobór materiałów m.in. na ścieżki, taras, ogrodzenie

– opis ( istotny element, który zawiera również porady ogrodnicze dotyczące użytych roślin )

Dokument określający szczegółowe, zwymiarowane rozmieszczenie wszystkich elementów i roślin. Wykonany jest na bazie uzgodnionej koncepcji. Na jego podstawie powstaje realizacja, a my możemy określić dokładnie kosztorys ogrodu.

PROJEKT ZAWIERA
100%

– program użytkowo-funkcjonalny

– rzut podstawowy czarno-biały (rozmieszczenie wszystkich elementów oraz funkcji w ogrodzie)

– rzut podstawowy w kolorze (opcjonalnie)

– projekt szaty roślinnej (zwymiarowana plansza ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi umiejscowienia roślin)

– ukształtowanie zieleni (plansza obrazująca podział roślin na : wysokie (drzewa), średnie (krzewy) i niskie (byliny rabatowe i okrywowe oraz cebule)

– opis z doborem gatunkowym roślin i ich tabelarycznym, ilościowym zestawieniem

– projekt komunikacji (układ dróg )

– opis projektu

+ wszystkie inne plansze projektowe, które wynikają ze specyfiki ogrodu np. przekroje terenowe, projekt małej architektury, przekroje budowy ścieżek, murków oporowych, tarasów i in.

Jeśli nie potrzebujesz koncepcji ani projektu a jedynie poradę, zapraszamy na konsultacje. Konsultacje mogą dotyczyć ogrodów: nowo powstałych, istniejących, modernizowanych. Warto wcześniej wysłać nam zdjęcia, mapy poglądowe które ułatwią nam rozmowę w terenie.

Jeśli nie potrzebujesz koncepcji ani projektu jedynie poradę, zapraszamy na konsultacje. Konsultacje mogą dotyczyć ogrodów: nowopowstałych, istniejących, modernizowanych.

Warto wcześniej wysłać nam zdjęcia, mapy poglądowe które ułatwią nam rozmowę w terenie.