ogrody wiejskie

Ogrody wiejskie

Ogrody wiejskie, tak żywe we wspomnieniach i tak bardzo zmienione w obecnym wizerunku. Przywoływane często w rodzinnych opowieściach jednak nie tak łatwe do odnalezienia w realnym świecie. Wymykające się definicjom i kanonom. Pojawiające się w najmniej oczekiwanych miejscach. Ujmujące prostotą i niewymuszonym pięknem. Jak mogą wyglądać współcześnie?

Pachnące ogrody wiejskie

Ogród wiejski to piękne zapachy jaśminu i maciejki. To mnogość ognistych barw kwiatów cynii i lwich paszczy. Splątane kompozycje groszku, róż, lilii których symbolikę mało kto już pamięta. Dziś, kiedy etos ogrodów wiejskich odzyskuje sympatyków, chętnie sięgnęlibyśmy po te wzorce. Jednak to, co najprostsze i do niedawna powszechne, okazuje się być już dość rzadkie i nieco nieuchwytne.

Ogrody wiejskie to pochwała prostoty, piękna i użyteczności. To nadal aktualne założenia przy tworzeniu ogrodów współczesnych. Także tych nowoczesnych.

Ogród przy domu przysłupowym-Bystrzyca

Ogród wiejski przy rezerwacie-Poznań

Ogród krajobrazowy z widokiem na Karkonosze-Siedlęcin

Nowoczesny ogród wiejski z elementem prerii

Dziki ogród polski – Turawa

Ekologiczny ogród naturalistyczny-Barcice


Jeśli oczekujesz ogrodu wiejskiego, w którym pokochasz spędzać czas. Który oczaruje Cię pięknem kwiatów i ich zapachów oraz barw, poznajmy się !