Etapy projektowania- konsultacja ogrodowa:

1) Konsultacja

2) Inwentaryzacja

3) Koncepcja

4) Projekt

5) Nadzór

Konsultacja ogrodowa – szybka forma współpracy

Konsultacja ogrodowa jest dla tych z Was, którzy posiadają urządzony ogród, ale nie są z niego zadowoleni. Również dla osób, które urządzają ogród od początku i nie wiedzą jaki kierunek wybrać.
Być może masz wiele pomysłów, ale potrzebujesz kogoś z doświadczeniem, kto wskaże Ci najlepsze rozwiązania zgodne ze najnowszymi trendami.
Również dostosowanie do zmian klimatycznych może okazać się ważne.
Lubisz pracę w ogrodzie i chcesz coś samodzielnie zmienić, ale wolisz upewnić się u specjalisty ? Albo porozmawiać o sprawdzonych roślinach?

Umów się z nami na spotkanie a razem zmienimy Twoją przestrzeń !

Konsultacja to tańsza wersja projektu.


Komu przyda się konsultacja ogrodowa? *jednorazowa wizyta w ogrodzie

  • Osobom, które mają pomysł na ogród, ale nie są pewne od czego zacząć, żeby go zrealizować.
  • Dla chcących oznaczyć nazwy botaniczne istniejących roślin oraz tych, które chcą poznać jakie rośliny mogą do nich dodać.
  • Każdemu, kto chce porozmawiać o rozwiązaniu problemów, które widzi w realizacji swojego pomysłu.
  • Szukającym informacji jakich roślin użyć, gdzie ich szukać i gdzie korzystnie kupić.
  • Zainteresowanym zabezpieczeniem istniejących drzew i krzewów w czasie budowy.

Sami Państwo decydujecie jakie tematy chcecie poruszyć. My dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Wizyta terenowa kończy się wyznaczonym jasno kierunkiem dalszych działań w ogrodzie.

Spotkanie on-line:

Rozmowa on-line jest prostą drogą do własnego projektu ogrodu. Taka forma współpracy jest możliwa z każdego zakątka Polski, ponieważ dzięki pracy zdalnej mamy więcej czasu. To wygodna forma zastępująca spotkanie w ogrodzie. Na bazie przesłanych dokumentów oraz szczegółowych zdjęć i wysłuchania potrzeb, oczekiwań i marzeń – doradzamy i oceniamy możliwości ogrodu. Analizujemy wtedy również warunki siedliskowe. Podajemy rozwiązania problemów i wskazujemy optymalnie dobry kierunek rozwoju ogrodu. Spotkanie wirtualne może być pierwszym krokiem do nowej oraz lepszej przestrzeni. Konsultacja on-line jest tańsza o koszt dojazdu.

Konsultacja jako wstęp do koncepcji i projektu. Kontynuacja działań w ogrodzie:

Jeśli w trakcie konsultacji postanowicie Państwo kontynuować współpracę i zlecić nam stworzenie szczegółowej koncepcji lub projektu, wówczas koszt konsultacji zostanie wliczony w cenę koncepcji lub dalszego etapu, czyli projektu.

W trakcie prac projektowych konsultacje są bezpłatne i kontynuowane w formie mailowej bądź telefonicznej. Każdy etap jest szczegółowo omawiany.

Konsultacja ogrodowa jako wstęp do projektu zawiera m.in. analizy krajobrazowe, analizy komunikacji, analizy widokowe, analizy funkcjonalne, ocena stanu zdrowotnego roślin, harmonogram prac.

Jeśli jesteś pewien, że chcesz szczegółowej dokumentacji a także inwentaryzacji oraz kompletu plansz i indywidualnych rozwiązań – od razu możesz zamówić koncepcję lub projekt . Nasze pierwsze spotkanie będzie wtedy konsultacją terenową, na której zaprezentujemy przykładowe opracowania oraz powiemy także jak efektywnie realizować projekty.


Jak przebiega konsultacja?

Wizyta na działce służy zapoznaniu się z terenem i rozmowie o oczekiwaniach oraz upodobaniach, analizie inspiracji i możliwości. Ponieważ im więcej informacji mamy na wstępie, tym proces konsultacji przebiega sprawniej oraz więcej naszych umiejętności możemy w nim przekazać.

Rozmawiamy o najważniejszych problemach i o sposobie ich rozwiązania co daje możliwość poprawy wyglądu ogrodu. Ponieważ otoczenie również dodaje ogrodowi uroku ważne jest aby odpowiednio je wykorzystać. Dlatego rozmawiamy o roślinach, które należałoby zastosować lub o tych, które już w ogrodzie rosną a także o ukształtowaniu terenu, stylu i charakterze miejsca lub o tym, jak ten charakter stworzyć. Służymy swoim doświadczeniem i odpowiadamy wyczerpująco na pytania.

Posiadanie przy sobie mapy do celów projektowych usprawni proces konsultacji. Ustalimy wówczas jak biegnie podziemna infrastruktura oraz gdzie, i w jakim zakresie, możliwe jest sadzenie wytypowanych roślin.

W następnym kroku, po spotkaniu, możemy sporządzić tekst opracowania dotyczącego konsultacji. Dołączamy do niego również nasz autorski ilustrowany opis sprawdzonych metod pielęgnacji użytych w ogrodzie grup roślin.

konsultacja ogrodowa

Zapraszamy do kontaktu

Poznajmy się i porozmawiajmy o ogrodzie. To pierwszy krok do zmiany.

  • w przypadku konsultacji poza Wrocławiem, w zależności od lokalizacji, doliczamy koszty dojazdu

  • konsultacja nie zobowiązuje do kontynuowania współpracy choć byłoby nam miło

  • przed spotkaniem prosimy o przesłanie zdjęć działki, mapy w skali 1: 500 oraz podanie lokalizacji, celem wstępnego zapoznania się z terenem