Naturalny ogród romantyczny

ogród romantyczny – powierzchnia ok. 750 m kw.

WOJEWÓDZTWO: DOLNOŚLĄSKIE

 

Czy ogród w mieście może posiadać romantyczne zakątki i tworzyć aurę tajemniczości?


Koncepcja zakłada utworzenie miejskiego ogrodu romantycznego w zgodzie z naturą. Ideą a równocześnie bazą ogrodu był dobrze zachowany sad i sporo roślin, które wyznaczyły nam kierunek rozważań. Miejsce, które dzięki temu powstanie będzie dynamiczne, swobodne, ale też dokładnie zakomponowane i pozwalające czerpać pożytki z posiadanych roślin. To kompromis między nowoczesnymi, uporządkowanymi założeniami, a bardzo chaotycznymi ogrodami wiejskimi.

Doznania jakie oferuje taki ogród są bardzo bogate, jednak żeby je posiadać należy pozwolić, aby pojawiły się w nim kwitnące drzewa, bujna zieleń, obfitość kwiatów a nawet ziół, zaciszne zakątki i naturalne materiały takie jak drewno czy cegła, które są równie ważne jak rośliny.

Ze względu na dość wydłużony kształt działki zaproponowano podzielenie go na mniejsze części o różnym charakterze. Dzięki temu ogród stał się bardziej „tajemniczy” i interesujący, bo niedostępny dla oka po pierwszym spojrzeniu.

Składa się on z części kwietnej i naturalistycznej, stanowiącej głównie sad.

Ogród romantyczny to miejsce z duszą

Podczas lata w ogrodzie będzie dominować kwietna wstęga, w której rośliny będą przekwitać sezonowo. Jest ona nie tylko użytkową granicą pomiędzy dwoma różnymi wnętrzami ogrodowymi, ale również sprawia, że ogród staje się bardziej  sekretny i zaciszny.

Kwietna rabata stworzy sielski nastrój, który w tego typu ogrodach jest oczywiście bardzo pożądany. Pas będzie tworzyć kolorową plamę, która dzięki swojej różnorodności gatunkowej będzie zmieniać się w ciągu całego sezonu. Kolorami przewodnimi będą nie tylko biele ale również róże, fiolety i błękity. Również dla podkreślenia tej palety w mniejszej ilości pojawią się blade morele i zgaszone pomarańcze. Ponadto kolorystyka w poszczególnych częściach wyraźnie różni się swoją intensywnością barwową.

W ogrodzie pojawia się dużo bylin, ziół, kwitnących i pachnących drzew. W czerwcu główne skrzypce gra żywopłot z róży, który podkreśla kształt rabaty i w szczególności o tej porze roku nie ma konkurencji !

Ten ogród to przykład na to, że nawet w mieście można połączyć naturę z nowoczesnością i poczuć się w nim jak na wsi ! Naturalny ogród romantyczny to miejsce z duszą, które podyktowane jest zdrowym rozsądkiem.